דינוזאורים - אמת או שקר?
 
 
 
  אבולוציה  > דינוזאורים > אמת?
 
 
 
   ראשי - מפה
   אבולוציה ובריאה
 
 
 > אבולוציה סלולרית
 
 
 > אבולוציה - שונות
 
 
 > מוצא האדם
 
 
 > על הדינוזאורים
 
 
 > אבולוציה עכשיו
 
 
 > בריאה - ראשי
 
 
 > אבולוציה - ראשי
 
 
 > פילוסופיה - ראשי
 
 
 
 
   משמעות ודתות
   השקפה ודעות
   שאלות ותשובות
   תורה ויהדות
   סרטים והרצאות
   הורדות (חינם)
   הכר את יהדותך
   פרטים והדרכה
  
  
      
 
 
 
בחר את גודל הטקסט:  + / -
 
 

דינוזאורים, אמת או שקר? / מאת דניאל בלס

 

- האם לא אמרתם שהדינוזאורים הם סתם שקר?
 

על אף שנשאלתי את השאלה הזאת מספר פעמים, אני מעולם לא זוכר את עצמי מכחיש את קיומם של דינוזאורים. בשונה מעצמות קטועות של "קוף-אדם", עצמות דינוזאורים השתמרו בצורה יוצאת מן הכלל וקשה מאוד להכחיש את קיומם.
 
 
 
 
שלד של טירנוזאורוס-רקס מימין ושיחזור שלו משמאל, ככל הנראה
הדינוזאור המפורסם ביותר. נמצאו מספר גולגולות שלמות של היצור.
 
 
אמנם בפלאונתולוגיה כמו בארכיאולוגיה, מוסיפים המון פילפל לכל העסק, ומציירים את החיות הפרהיסטוריות כיד הדמיון הטובה. ברור שלא ניתן לדעת באיזה צבע היה עור הדינוזאורים, ומדובר בהשערות. ההשערות הנראות לנו ביותר הן שהדינוזאורים היו דומים ללטאות בימינו, ולכן משחזרים אותם באופן דומה. מבחינה טכנית, יתכן שהם כולם היו בעלי פרווה כתומה!
 
 
 
יכול להיות שהיתה להם פרווה כתומה!
 
 
זוהי עובדה ידועה שבענף הפליאונתולוגיה עצמות רבות משוחזרות בצורה בלתי אובייקטיבית בעליל, המשרתת את תיאורית האבולוציה. אך במקרה הנדון, לא מדובר בלסת אחת או מספר שברי עצמות הנתונות לפרשנויות, אלא במאות ואלפי מערכות של שלדים ממקומות רבים בעולם שהשתמרו היטב (עד היום סווגו למעלה מ-900 מיני דינוזאורים שונים).
אנשים רבים מתבלבלים בין הדינוזאורים לבין "מאובני-אבולוציה" שקריים, כמו קוף-אדם, או לוויתן-רגלי. שלדי דינוזאורים נמצאו כמעט בשלמותם, ובמקומות שונים. להלן תמונות של שלדים אמיתיים של דינוזאורים ממוזיאונים:
 
 
 
 
מערכות שלמות של דינוזאורים נמצאו, עצם מול עצם. ודאי שלא כל מוזיאון בעולם יכול לרכוש את פרטי השלד המקורי, ולכן מה שנמצא ברוב המוזיאונים הם שיחזורים. הנה אחת מהתמונות האמיתיתיות של הזוחלים הענקיים:
 
 
תמונה:Triceratops-skeleton01.jpg
 
מדובר בעצמות אמיתיות ולא בחיקויים.
 
Image:Amnh19saurischia.jpg
 
 
התמונות לקוחות מהמוזיאון האמריקאי להיסטוריה טבעית - American Museum of Natural History.
 

 - הדינוזאורים מעלים את השאלה - היכן הם שלבי הביניים?

המאובנים שנמצאו הפריכו את התיאוריה מכל וכל. אנו מגלים שלפני מיליוני שנים היו יצורים מורכבים ממש כפי שאנחנו רואים היום. החיים הופיעו לפתע, ללא היסטוריה, ממש כאילו נבראו בבת אחת.
 
 
 
כפי שהם הופיעו, כך הם נעלמו - בלי עבר ובלא המשך!
 
 
מעניין לתת את הדעת על העובדה ששלדי דינוזאורים "בני 65 מיליון שנה" לשיטתם נמצאו להמונים, ואילו יצורי-ביניים בני "3 מיליון שנה" ופחות נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה... קצת מחשיד, לא כן?
הרי היינו צריכים למצוא מאות אלפי שלדי "זוחל-ציפור" (שהיה לאחר עידן הדינוזאורים לשיטתם), "דג-רגלי" (שהיה אחרי מאובני הטרילוביטים הקדומים שנמצאו להמונים) ו"קוף-קדמון" (3 מיליון שנה לשיטתם, שאמור להיות קרוב אלינו בהרבה מהדינוזאורים שכן נמצאו). אף על פי כן, כל אלה נעלמו כליל. ולמעלה מכך, גם הדינוזאורים שנמצאו להמונים, אינם מצביעים על התפתחות. לא נמצאו בשום מקום שלדי דינוזאורים קדומים או מאוחרים יותר המורים על התפתחות של דינוזאור!
 
 
 
התנין הוא ככל הנראה הדינוזאור היחיד ששרד עד היום מבין הדינוזאורים,
וגם לו אין אבות קדומים או עדות להתפתחות כלשהי מימי הדינוזאורים.
 
 
מבחינה עובדתית, רקורד המאובנים מראה לנו משפחות של בעלי החיים המופיעות בפרצים פתאומיים בתקופות שונות, בבת-אחת, וגם אם נכחדים, הם נעלמים בבת-אחת...
 
 

 - לא נמצאו מאובנים ושלדי דינוזאורים המורים על התפתחות!
 

דוקא העובדה שלא נמצאו באדמה כל שלבי ביניים המעידים על אבולוציה שהתרחשה בדינוזאורים, היא זאת שמוכיחה שהאבולוציה לא התקיימה, והם נבראו מיד כפי שהם.
 
אילו התרחשה אבולוציה בעבר, היינו צריכים למצוא שלדים ומאובנים של דגים-זוחלים בעלי רגליים, של זוחלים-ציפורים עם כנפיים, ושל קוף-אדם. מה שאנחנו מוצאים באדמה הם בעלי חיים מושלמים ומורכבים לא פחות מהללו המצויים כיום, שבסך הכל נכחדו.
 
 
 
יצורים מושלמים לא פחות מיצורים בני ימינו. ההבדל הוא שהם נכחדו.
 
 
כך גם כותב פרופ' גולד: "ההיסטוריה של רוב מיני המאובנים, כוללת שני דברים אשר הם בלתי תואמים במיוחד עם הדרגתיות, או מצב קבוע: מינים מופיעים בתיעוד מאובנים, כאשר הם נראים כמו שנראו כשנעלמו או הופעה פתאומית: מין לא מתפתח בהדרגתיות, הוא מופיע [בתיעוד המאובנים] בפעם אחת בשלימות צורתו!"
התיאוריה שמציע פרופ' גולד כהסבר לממצאים דומה לטענה ש"זוחל הטיל ביצה וממנה יצא עוף ולכן אין מאובנים ושלבי ביניים..."
 (S. J. Gould, The Panda`s Thumb, N.Y., Viking Penguin, 1980, p. 151)
 
המצב זהה לגבי הדינוזאורים...!
 
אם מצאנו מאובנים של טרילוביטים שהיו הרבה לפני עידן הדינוזאורים, מדוע איננו מוצאים שלבי ביניים של דינוזאורים? האין זה מספיק כדי להצביע על העובדה שהתפתחות שכזו לא היתה מעולם?
הדינוזאורים, בשל העובדה שנמצאו לאלפים, מהווים סתירה איומה לתיאורית האבולוציה הטוענת להתפתחותם של כל היצורים החיים.
 
 

 - הדינוזאורים מורכבים לא פחות מיצורים בני ימינו!
 

בעלי החיים העצומים הללו היו מורכבים לא פחות מיצורים הקיימים כיום.
 
 
 
דינוזאור. לא פחות מורכב מכל יצור אחר בימינו.
 
 
למעשה, מערות האף הענקיות של טירנוזאורוס-רקס הן ככל הנראה מהגדולות והמורכבות ביותר מבין כל בעלי החיים הקיימים (מה שאיפשר לו להריח ממרחקים גדולים מאוד). מבנה גופו איפשר לו לדחוק את ראשו לקירביהם של פגרים במקום לאכול רק את הבשר החיצוני. המורכבות של דינוזאורים אינה פחותה משל המורכבות של יצורים בני ימינו, ולעיתים אף להיפך.
מורכבות זו מוכיחה את התכנון האלוקי. מציאות הבורא מוכחת בכל היצורים הקיימים בימינו ומהעבר.
 
 

 - הדינוזאורים אינם מהווים כל קושיה על הבריאה!
 

משום מה, קיבלו אנשים רבים את הרושם שקיום דינוזאורים מהווה קושיה לטיעון הבריאה. איני מוצא מדוע. הרי הבורא ברא חיות רבות שאינם בנמצא בימינו (מיני סרטנים כטרילוביטים ומיני פילים כממוטות), ואפילו כיום חיות רבות נמצאות תחת סכנת הכחדה (ישנם רק חמשת אלפים לוויתנים כחולים למשל).
 
הבורא ברא את הדינוזאורים כפי שהוא ברא פילים ולוויתנים. חלקם נכחדו וחלקם לא (התנינים למשל הם מין של דינוזאורים ששרד מתקופתם) ואין בכך כל קושי על הבריאה. ההיפך הוא הנכון: עובדת קיום דינוזאורים מורכבים למשעי, ללא עבר של התפתחות מאחוריהם, וללא סיבה להיכחדות הענקים שבהם, מהווים הוכחה לקיום המתכנן הבורא והרצון האלוקי.
 
 
 
כל בעלי החיים מהווים הוכחות לקיום הבורא והתכנון האלוקי.
 
כפי שראינו במאמר זה, הדינוזאורים מהווים סתירה לתיאורית האבולוציה ולא ראיה לה. את הדינוזאורים ברא הבורא כמו חיות רבות נוספות, והם נכחדו לפני או אחרי בריאת האדם.
 
בדבר השאלה האם ומתי נבראו הדינוזאורים לפי התורה וכיצד הם נכחדו, נעסוק במאמר "האם ציינתה התורה את הדינוזאורים". אני מקווה שבינתיים עזרתי מעט למסתפקים בדבר.
 
בברכה,
דניאל בלס.
 
 
 

 
 
 

 
 
  לחץ כאן כדי לצפות בתגובות לדף זה!
 
 
     פעולות נוספות
 
הידעת?
 
ניתן להתכתב עימנו באימייל על
כל שאלה שיש לך על המאמרים!
   
     אתה נמצא כאן:  אבולוציהדינוזאורים > אמת או שקר?