דניאל בלס: על שקרים באינטרנט
 
 
 
  מערכת > מי אנחנו > על שקרים
 
 
 
בניית האתר
חיפוש האמת
 
 
 
בחר את גודל הטקסט:  + / -
 
 
    
 

 
 

על שקרים באינטרנט

מאת דניאל בלס
  
 
חדש:
דעת אמת - דע את השקרים על דעת אמת!
 
את האתר בניתי עבור אנשים שאינם ממהרים לשפוט ולהחליט על פי דעות קדומות, אנשים רציניים אשר יודעים להבחין בדמגוגיה ושקר, ולעומת זאת באמת, בטיעון ישר והגיון זך וישר. אך מה לעשות, ואנשים אלו אינם רבים.
 
 חברים, בילויים, סרטים, יצרים, משחקים, בידור, פרסומות, מותגים... ומה נשאר? עדר הגועה על הגבעה, ושום כבשה לא שואלת מהו המתקן המוזר אליו היא מובלת. כך כולנו צועדים אל מותנו, וכמעט איש אינו עוצר את שטף החיים הזורם ושואל שאלות מהותיות על החיים.
  והאמת? כל התיאוריות המסובכות בפיזיקה, כל הפילוסופיה והספרות, שום דבר לא ישווה לדף גמרא אחד. אך צריך ללמוד כדי להכיר, ומסיתי הדת מרחיקים את הקוראים החילונים מהכרת היהדות כפי שהיא באמת.
 
 

- אתאיסטים באינטרנט...

יש אנשים שפשוט לא מחפשים את האמת, הם רוצים לחיות אך הם לא מחפשים סיבה לחיות, המשמעות לא מעניינת אותם כלל והם בטוחים שביכולתם לחיות חיים טובים גם בלעדיה. הם רק רוצים להצדיק את דרך החיים שהם בחרו לעצמם, חוסר משמעות, ולגנות את מי שמאתגר את תפיסת עולמם.
מעולם לא הצלחתי להבין את השנאה של אתאיסטים ליהדות. אני לא מרגיש שנאה לדת האיסלאם או הנצרות, ובטח לא ברמה שאפילו מתקרבת לשנאה שלהם את היהדות. מדוע הם שונאים אותי ואת יהדותי בצורה קיצונית כל כך?
 
 
 
בפרסומת שהופיעה בערוץ השני, הציגה מפלגת שינוי חרדים
הנגררים לרגלי חילונים עד שהם מתפוררים לאבק...
 
האבסורד הוא שדווקא אלו המרחמים כל כך על הערבים העשוקים, שונאים את הציבור החרדי עד חורמה. מזכיר לי את משפט חז"ל הידוע "המרחם על אכזרים, סופו להתאכזר לרחמנים".
כיום אני חי בחברה חרדית. אני מוכרח להודות עם יד על הלב - לא הכרתי בחיי חברה יותר רחמנית וידידותית מהחברה החרדית. זאת יוכל לומר לכם כל חוזר בתשובה שהכיר את שני צידי המטבע וחי בשני העולמות.
 
 
 
התקשורת החילונית מעדיפה להסתיר זאת, אך לא קיימת חברה תומכת יותר בישראל מאשר החברה החרדית. על אף שהיא עדיין בגדר מיעוט בישראל, מוסדות החסד הגדולים ביותר מגיעים מתוכה. בהתנדבות מלאה, עוזרים אינספור ארגונים חרדיים למשפחות במצוקה, רפואית וכלכלית, ללא כל תמורה.
 

- שקרים באינטרנט!

מעולם לא סגרתי דלת בפני אדם הרוצה לשוחח על האמת. אך באיזה שלב התחלתי להיתקל בתופעה שקוממה אותי יותר מכל דבר אחר - שקרים.
אם יש מתועב יותר משקר, זה "המחטיא את הרבים". ידעתי שאנשים רבים טועים בדרכי ההוכחה וההפרכה שלהם. זה לא היה לי חדש, אך גם מעולם לא קומם אותי, פשוט, כי לא היה זה בכוונה.
אבל כל זה השתנה. עם הזמן נתקלתי ביותר מידי שונא-דת העושים שימוש בדמגוגיה, הסתה, סילופים ושקרים כדי להתגונן ולהצדיק את העמדות שלהם. מצאתי אנשים שכדי להצדיק את עמדתם היו מוכנים לשים בפי דברים שלא אמרתי, לסלף את היהדות והאמת בכוונה גמורה, וכל זאת באומנות כתיבה דמגוגית, שלא היתה מביישת את העיתונים הגרועים ביותר.
והם כל הסילופים והשקרים המצויים באינטרנט כנגד התורה, הגמרא, היהדות והחרדים.
   
לא האמנתי בהתחלה בקיומם של אנשים המוכנים להקדיש את חייהם כדי לשקר לאנשים אחרים בנוגע לאמת. לדעתי זהו החטא המכוער ביותר שיש, ואין לי מושג מה עובר בראשם של אנשים העושים מעשים שכאלו.
הייתי רוצה להשאר בספק, להשלות את עצמי שכל האנשים הללו עושים זאת בשוגג. אך לא זה המצב.
 
כותב אחד באתר אנטי-דתי כתב כי מצוות כיבוד הורים מלמדת את החוזר בתשובה לשנוא את הוריו החילונים (כאשר ההלכה באמת אומרת שחובה לכבד את הוריו, אפילו אם ההורה משוגע). לשם כך היה עליו להכיר את ההלכה על כיבוד הורים.
כאשר מישהו כותב שחז"ל לא ידעו שהכינים פרות ורבות במטרה לצייר אותם כעמי-הארץ (על אף שהגמרא מזכירה במפורש את ביצי כינים ושואלת על טיבם), מוכרח המסית להכיר את הגמרא ולדעת את האמת עליה.
מי שמצטט כל מיני ציטוטים בחז"ל על מעמד האשה "השפל והירוד" (כאשר אינספור גמרות וכל ספרי המוסר מלמדים שחובה על הגבר לכבד את האשה יותר מגופו!), מוכרח הכותב לדעת את האמת על מעמד האשה ביהדות (אשה טובה ואשה רעה, אשה בונה ואשה הורסת).
 
המסיתים באינטרנט מכירים היטב את החומר היהודי, והם יודעים שהם מסלפים אותו בכוונה להשניא. הם עושים זאת בכוונה גמורה, תוך כדי הסתה וסילוף דברים במזיד. יצאתי נגד התופעה רק כדי לגלות שאתרים שלמים באינטרנט חרטו אותה על דגלם.
אנשים שונים הטוענים שהם דוגלים ב"חופש" ו"אמת" היו מוכנים לעוות בצורה מחרידה עובדות פשוטות, תוך אמון בבורותו של הקורא הממוצע באינטרנט, ולשחק גם על רגשותיו באמצעות ציורים מעליבים ובדיחות דמגוגיות בשפל המדרגה.
 
זוהי התופעה שקוממה אותי יותר מכל תופעה אחרת. הם יודעים את האמת, אבל אומרים את השקר.
 
 
             לצערנו קיימים בארץ ארגונים המתכחשים ליהדות, המבקשים לבטל את המצוות, את ברית המילה, את הכשרות, ואת... החרדים! ארגונים אנטיים כאלו יוצאים בריש גלי נגד כל דבר שריח יהדות נודף ממנו. הם מבקשים לאסור שיעורי תורה ופתיחת בתי כנסת במקומות חילונים, מה שהם מכנים "השתלטות חרדית"! 
בהרצאות של רבנים הם מחלקים חוברות השמצה וסילופים למבקרים החילונים המבקשים לטעום טעם יהדות מרצונם החופשי.
 
גם כאשר החלו לבקר את מאמרי, אנשי מקצוע מאוניברסיטאות (פרופ' דן מלר, ד"ר חיים כהן), לא זכיתי להתקל בביקורת עניינית או אמיתית יותר. המאמרים של שונאי הדת מהאקדמיה לא נראו לי יותר מאשר דמגוגיה נוספת, רק במילים גבוהות יותר להסוות. הם כלל לא התייחסו לטענות, כמו כל האתאיסטים בהם נתקלתי לפני כן, הם בחרו לעוות את הכתוב ולהציג את הדברים בצורה מסולפת, תוך התעלמות מכוונת מהטענות. כשהצעתי לאנשים כאלו לשוחח או להיפגש עימי כדי לדון בידידות על האמת, הם תמיד סירבו. שחלילה לא אשטוף (אנקה בחשיבה ביקורתית ואהבה) את המח (המלוכלך משקר?).
כל הראוותנות הזו ציערה אותי. לא מצאתי אתגר רציונאלי כנגד מאמרי. רק מסכי ערפל. המון אנשים שניסו לטשטש את מה שכתבתי, להעמיד את הדברים באור אחר, להשתמש במילים גבוהות והמון קישורים כדי להטעות את הקורא השטחי, אך לא בשום מידע אינפורמטיבי או לוגיקה שמשנה את העובדות שהצגתי.
במלחמה הזאת מצאתי רק רימוני עשן הנזרקים למכביר, וזאת מבלי שהקוראים ישימו לב שלא קיימת שום מתקפה או כלי נשק בתוך כל העשן.
 
 
כולי תקווה שהמאמרים שפרסמתי יעזרו לאנשים להתגבר על המכשולים שמציבים אנשי רמייה באינטרנט, ושכל אדם יבחר ביושר אינטלקטואלי וימצא את האמת הזכה.
 
בברכה,
דניאל בלס.
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
◄  ליצירת קשר ותגובות לחץ כאן!