אינטרנט כשר, אינטרנט בטוח - מידע ופרטים
 
 
 
   הורדות > תוכנות >  מורשת
 
 
 
לגלוש בטוח
ספייבוט
 
 
 
בחר את גודל הטקסט:  + / -
 
 
גלישה בטוחה
חלונות קופצים
אייסיקיו
ספאמים
מורשת
סרטים
חוברות
 
    
 

 
 
 

אינטרנט כשר:

יש כיום חברות אינטרנט זולות המציעות אפשרות
גלישה אך ורק באתרים "בטוחים" ליהודים מסורתיים.
 
 
אינטרנט רימון -
http://www.neto.net.il
הוא האינטרנט הדתי הכי פחות מסונן. הוא מתאים רק לחילונים ומסורתיים (או דתיים שחייבים אינטרנט כמעט חופשי לצרכי עסקים מסויימים). אינטרנט רימון מסנן רק תכנים קיצוניים באינטרנט (כמו אתרי פריצות), אך מאפשר גלישה ברוב האתרים והפורומים החילוניים.

אינטרנט אתרוג -
http://www.etrog.net.il
זוהי למעשה שלוחה של אינטרנט רימון, המיועדת לקהל החרדי. אינטרנט אתרוג מתאים לחרדים "מודרניים" (או חרדים בעלי עסקים), ומסנן את רוב האתרים החילוניים באינטרנט. הוא מאפשר כניסה לאתרים "חרדיים", ולרוב הכתבות והתכנים הלא כל כך בעייתיים באינטרנט.

אינטרנט נתיב -
http://www.enativ.com
זהו האינטרנט החרדי ביותר שמוצע כיום לחרדים. אינטרנט נתיב אינו מאפשר גלישה חופשית באינטרנט, אלא קובע מראש את התכנים אליהם יהיה ניתן להיכנס (קופת חולים, דפי זהב, בנקים, אינציקלופדיה יהודית, אתרי יהדות וכדו'), וגם זאת תוך כדי סינון הדפים הבעייתיים בכל אתר. אינטרנט נתיב גם מתחשב בכל גולש באופן אישי, ומאפשר לבעלי עסקים פתיחה של אתרים הקשורים לתחום בו הם עוסקים. עם זאת, גם חשוב להזכיר שאינטרנט נתיב נעשה באמצעות תוכנה המותקנת על המחשב הביתי, ולכן קיים חשש כלשהו שגולשים המתעסקים הרבה במחשבים יגלו דרך לפרוץ אותו.

 
 
 
אינטרנט לילדים?
 
הבהרה: האינטרנט, מטבע פריצותו וחופש המשתמשים בו ללא חוקים - אינו מיועד לילדים. ידוע הדבר, שאת כל סוגי התכנים ניתן למצוא באינטרנט, החל ממאמרי אנטישמים ותמונות רצח וזעווה ועד פריצות מזעזעת, ברוטליות וזימה.
 
גלישה בטוחה אצל ילדים הוא מעשה בלתי אפשרי מבחינה טכנית (אפילו לתיבת הדואר של הילד יגיעו תכנים אלה ממפרסמים שונים חסרי לב) ומסוכן מאוד לנפש הילד והתפתחותו השכלית והנפשית. לכן קמה חברת האינטרנט "מורשת", המציעה צנזור מלא של האינטרנט לילדים. היא מבחינתנו "הרע במיעוטו".
 
אנו לא רואים בשימוש ב"מורשת" צנזור מספק של האינטרנט או דבר המומלץ לילדים. עם זאת, זוהי האלטרנטיבה היחידה לילדים, במקום שישתמשו באינטרנט חופשי ופרוץ לחלוטין. לכן, אם החלטתם לאפשר לילדיכם אינטרנט בכל מחיר, לפחות עשו זאת דרך "אינטרנט מורשת":
 
אינטרנט לילדים? תחשבו פעמיים...
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
◄  ליצירת קשר ותגובות לחץ כאן!